IPB

Привіт Гість ( Вхід | Реєстрація )

> Старі казочки на новий лад, на "це" вони проміняли Поттера
княжна
повідомлення 27.2.2009, 13:07
Пост #1

магістр магії

Група: UA HPclub member
З: Лемберг
Користувач №: 1821
Стать: Дівчинка

Прочитала, вірте, волосся на голові заворушилось. Після цього хтось сміє нападати на Гаррі Поттера? До чого ми докотилися, коли дітей в школі таку погань вчать. Як на мене, це теж політика. Хай наші діти стають вульгарними дебілами. Навіщо їм вчити класичні твори, якщо можна відбутися " отаким-во..." Українська література за 8 клас. Автор Ольга Слоньовська.

В одному селі жила Червона Шапочка. Дівчина гарненька, ставненька. Нижню половину її вроди облягали вичовгані джинси. Верхню — розписаний незрозумілими гаслами бала¬хон. На голові хвацько сиділа червона шапочка. Подарунок від бабусі на день шістнадцятиріччя. За те її і називали Черво¬ною Шапочкою. Одного разу мама каже Червоній Шапочці:
— Ось тобі пиріг, пляшка вина. Однеси бабусі. Нехай підкріпиться трохи. Старенька вона стала. Нездужає.
Як у справжній казці, бабуся жила за лісом.
— Тільки спіши, — каже мати, — поки сонечко високо.
Червона Шапочка пішла.
Відійшла на таку віддаль, що не побачиш її неозброєним оком. Сіла під кущ. Випила вино. З'їла пиріг. Дістала з потайної кишені джинсів цигарку. Запалила, смалить і наспівує:

Ах, эта красная рябина
Я на тебя смотрю, любимый,
Среди осенней желтизны.
Теперь уже со стороны...

Як тут з кущів виходить Вовк! Страшенний, величезний. Очі голодним вогнем світяться.
— А-а-а! — гаркнув. — Червона Шапочка! Попалась! Зараз
тебе з'їм!
Червона Шапочка озирнулася. Цвикнула через густо напомаджену губу.
— Пішов геть! Шкет нещасний! Ще не таких бачила.
Дихнула Червона Шапочка на Вовка перегаром вина й тютюну. Вовк очманів. Схопила Червона Шапочка Вовка за вуха, сіла на нього верхи і гукнула:
— Поїхали!
— Куди? — перелякався Вовк.
— Куди-небудь! — пришпорила боки Вовка дерев'яними
підошвами своїх стукалок. І той рвонув.
Каталася Червона Шапочка на Вовкові до ранку. Вранці під'їхала до бабусиної хати. Зайшла у світлицю:
— Чао предкам!
— Дитино рідна! — сплеснула в долоні бабуся. — А ти де в таку рань тут узялася?
— Ша! — приклала пальця до вуст Червона Шапочка. — Якщо маман питатиме, де я була, скажеш, у тебе ночувала.
— Господь з тобою, дитино! А ти хіба не з дому?..
— Дай щось пошамати! — сказала Червона Шапочка, викаблучуючись перед дзеркалом.
— Нема, дитино, — каже бабуся. — Бо я хворіла.
— Давай бабки. Пошлю Вовка, принесе зараз. Бабуся витріщилася на внучку.
— Гроші давай! — хрипко пояснила Червона Шапочка. Бабуся тремтячими руками дістала вузлика. Розв'язала.
Подала Червоній Шапочці свою пенсію.
— На. Нема більше.
— Тоді я тебе з'їм! — налякала Червона Шапочка.
Якраз у цей час повз хату бабусі проходив мисливець. Дивиться, біля хати лежить загнаний Вовк, язика висолопивши і моста відкинувши. А з хати доноситься схлипування бабусі:
— Не маю, внученько! Їй-Богу, більше не маю!..
Мисливець вскочив у хату. Напоготові рушницю тримає.
— Хто тут бабусю ображає?
Червона Шапочка криво осміхнулася:
— А ти у родинні справи не вмішуйся! Браконьєр нещасний!
Ось напишу на тебе скаргу, що ти вбив Вовка, обікрав бабушененцію і приставав до мене: . Тоді закукурікаєш...
Мисливець був сміливий . Ніколи не тремтів перед найстрашнішим звіром. А тут жилки в нього затрусилися. Він згадав свою жінку молоду. Діточок білозубих. І, знітившись, почав задкувати до виходу.
Що далі діялося у бабусиній хаті, ніхто не знає. Бо свідків не було. Тільки десь під полудень з хати вийшла Червона Шапочка. З набитим вузликом на спині. І зникла в лісі.
Де вона блукає, досі ніхто не знає.
Може, стрінеться вам принагідно. То сповістіть хоча б її маму. Бо побивається руки ламає, де її чадо неповнолітнє, не знає..

--------------------
РЕЙВЕНКЛОВ

5КУРС

Щасливий той,
хто знайшов
у гіркому солодке,
у гарячому – холодне

Г.Сковорода

+Цитировать сообщение
2 Сторінки V  < 1 2  
Відповідей (20 - 38)
Robin Tender
повідомлення 27.2.2009, 21:54
Пост #21

Червона Шапочка

Користувач №: 3289

я бачу, тут зібрались прихильниики "мистецтва заради мистецтва"? тільки красу в творах хочете бачити? не треба вам бруду вулиць і смороду часнику з кухні (майже цитата). Вальтере, не чекала від тебе такого...
а я вважаю, що література (в першу чергу та, яку діти читають в школі) має нести серйозне моральне навантаження і соціальну проблематику! інакше то просто бавлення словами. алмази набагато більше користі приносять, коли їх використовують у всяких там приладах, а не вішають собі на шию!

--------------------
Грифіндор, ІІ курс

Spieglein, Spieglein an der Wand
Wer ist die Schönste im ganzen Land?

+Цитировать сообщение
Вальтер Прайс
повідомлення 27.2.2009, 22:06
Пост #22

найцікавіше ховається поза кадром
**

З: місто-герой Броди
Користувач №: 3340
Стать: Хлопець

ЦИТАТА
а я вважаю, що література (в першу чергу та, яку діти читають в школі) має нести серйозне моральне навантаження і соціальну проблематику!

І правильно вважаєш. Але покажи мені у цьому творі серйозне моральне навантаження?

ЦИТАТА
я бачу, тут зібрались прихильниики "мистецтва заради мистецтва"? тільки красу в творах хочете бачити? не треба вам бруду вулиць і смороду часнику з кухні (майже цитата). Вальтере, не чекала від тебе такого...

На щастя, мистецтво заради мистецтва не так вже й обсіло шкільний курс літератури.
Стосовно краси, то не треба її усюди у літературі.
Але про вулиці і часник - це вже перебір.
Література має бути іншим світом, максимально схожим на наш, але іншим. А якщо просто брати все й списувати, то краще вже не читати книг, а просто дивитись новини чи кримінальні хроніки.
Особисто ми не любителі "натуралістичності" у літературі. Якось не виникає задоволення, коли ми читаємо про чергового нарка, який корчиться у підвалі від ломки, про випорожнення студента чи про оргазм сорокарічної бухгалтерки.
Немає ні естетичного задоволення, ні жодного виховного потенціалу.

Чорнушність - це взагалі хвороба сучасної літератури, не лише української.

Взагалі-то, Робін, ти нашу точку зору давно знала. Не знаю, що тебе так здивувало у наших словах

--------------------
Наука питає: "Чому?" Я питаю: "Чому би й ні?"

Грифіндор І курс

Only God saves better than Robin Tender

+Цитировать сообщение
~Bella...
повідомлення 27.2.2009, 22:28
Пост #23

чаклун

З: Тернопіль
Користувач №: 3236

Robin Tender ,
так це і є лише простим "бавленням словами", всі лише багато говорять і говорять, але цій проблемі хіба хтось намагається запобігти?? Всі знають, але що з того??

--------------------
Yes, you are exactly my brand of heroin...

+Цитировать сообщение
~Blanshe
повідомлення 27.2.2009, 22:39
Пост #24

чаклун

Користувач №: 3246

Робін,

Я не проти творів з серйозним моральним навантаженням і соціальною проблематикою , вони дуже потрібні...
саме такі - сильні твори заставляють задуматися, робити висновки, вони запам"ятовуються...
Я мала на увазі твори про теперішні проблеми , тіпа даного...

+Цитировать сообщение
княжна
повідомлення 28.2.2009, 15:12
Пост #25

магістр магії

на вирішення проблем- свій час і місце. Як підмітили вище, такі проблеми можна вирішувати в позаурочний час, тому що, вони, на жаль, існують, але шкільна програма має відповідати іншим вимогам і вчити прекрасного. А все решта... соціальні проблеми- суцільний клубок,який нелегко роз"язати. В батьків нема роботи, а треба годувати дітей,що робити. Мати їде закордон заробляти, батько починає з горя пити, діти залишаються або з бабусями ( при наявності таких) чи самі на всій розсуд. Виникає друга проблема... з"являються гроші, але чомусь вчитися вже не хочеться- контролю нема і починається вседозволеність. Перечислювати не буду. Це один приклад, а таких можна невести безліч. Молодь кидається в крайності, вступаючи в різні неформальні організації чи ще страшніше секти, де йде конкретне зомбування.. Кому вже є діло до літератури, прекрасного чи будь-чого іншого. Сумно. Чомусь тягнемо із Заходу чи Штатів найгірше, хоча такі"прояви поведінки" для них теж не норма. Повірте, бувала в Європі й бачила життя нормальних простих людей: веселих доступних і щирих. Мабуть, кожен має почати із себе. Одна справа- передуріти в молоді роки і бажано без наслідків, а друга-загробити все життя. А проблеми потрібно вирішувати всім разом і кожному зокрема,починаючи із себе.

--------------------
РЕЙВЕНКЛОВ

5КУРС

Щасливий той,
хто знайшов
у гіркому солодке,
у гарячому – холодне

Г.Сковорода

+Цитировать сообщение
~Bella...
повідомлення 2.3.2009, 12:36
Пост #26

чаклун

З: Тернопіль
Користувач №: 3236

Я тут, до речі, одну штуку таку згадала... В нас в школі кожного року на день гумору класи готували усяки сміші вистави, і, майже, завжди був якийсь клас, що готував "Червону шапочку на сучасний лад"... Але це таке, я просто подумала, що б було якби ось цю Шапочку на сучасний лад поставили у нас в школі... Там, напевне, стався б масовий інфаркт у наших вчителів!!

--------------------
Yes, you are exactly my brand of heroin...

+Цитировать сообщение
Wensday_
повідомлення 2.3.2009, 15:16
Пост #27

Lost in dreams...

Користувач №: 3128

А в нас, до речі, на день Валентина восьмий клас і зробив постановку цієї "Червоної Шапочки" на новий лад. Було досить смішно, вчителі (слава Богу) ніякого інфаркту не отримали. Бо в цьому випадку це справді було висвітлення проблем сучасного суспільства. Але давати таке вивчати за шкільною програмою... Не знаю, я коли вперше почула про цю казочку, вона зразу ж викликала у мене негативні враження. Все-таки для розваги на сцені і можна поставити, так, для "приколу" (бо уже ж не раз перероблювалися відомі твори на смішний лад), пародія цінуватиметься завжди, але примусово заставляти вивчати її учнів - це занадто. Тим більше, якби це була дійсно вдала пародія...
А от на рахунок ГП, то я теж вважаю, що присутність його в програмі буде більше, ніж доцільною. А якщо хтось скаже, що ні, бо там багато жахів, негативних персонажів і т.п., то тоді чому ми досі вивчаємо, наприклад, "Крихітку Цахеса" (тут і чари, і сам герой не надто добрий та привабливий)? Та тому, що добро все-таки перемагає зло, а в ГП все ж так само...

+Цитировать сообщение
княжна
повідомлення 9.3.2009, 16:42
Пост #28

магістр магії

Та таких прикладів можна навести безліч. Пригадую, з яким легким шоком читала Біляєва"голову професора Доуеля". Вчили цей твір на позакласному. Нічого приємного, якщо заглибитись у цю проблему. Навмисне вбивство, використання людського інтелекту й розуму в корисних цілях, трансплантація органів для створення таких собі сучасних"франкенштейнів". Жахіття! Але навіть радянська цензура не вбачала в цьому зла, а тепер- одні крайнощі. Щось-дуже хороше, а інше -зле, бо діти всього світу нарешті засіли читати книги. А один хлопчина після першої книги зацікавився шахами й полюбив цю інтелектуальну гру. Це що, погано? Кожний шукає те, чого хоче знайти!

--------------------
РЕЙВЕНКЛОВ

5КУРС

Щасливий той,
хто знайшов
у гіркому солодке,
у гарячому – холодне

Г.Сковорода

+Цитировать сообщение
Santjaga
повідомлення 10.3.2009, 11:00
Пост #29

магістр магії

Група: Директор Гогвортсу
З: Львів
Користувач №: 117

Оповідання явно не шкільної програми, але поміщений у розділ "Сатира і гумор", тому сприймати його серйозно нема сенсу. Щодо того, що уроки літератури мають виховувати прекрасне і світле в учнях.... мають, але чомусь цього не роблять. Щодо Поттера в школі... це буде справжній жах для учнів. Спитаєте чому? Тому що подумаєте на мить - твір складається з 7 книжок, приблизно по 500 сторінок кожна. І по цьому треба буде писати твори на певну кількість сторінок, здавати контрольні розбирати персонажів, їхні характери вчинки. Від цього пропаде романтика усього твору.Учні читатимуть Поттера з Хрестоматії в скороченому варіанті, а про якість таких підручників я взагалі мовчу...
П.С. Все вище викладене моє ІМХО.

--------------------
Директор Гогвортської Школи Чарів та Чаклунства

"Якби швидше рухались - зараз би не чухались..." :)
Лі Джордан

+Цитировать сообщение
Robin Tender
повідомлення 10.3.2009, 12:09
Пост #30

Червона Шапочка

Користувач №: 3289

е... Гаррі Поттера вже вивчають за програмою. чи то в 5, чи в 6 класі читають "Філософський камінь" - благо обсяг доступний. намагалась знайти в програмуванні з зар літ - нема. але в мене знайома позичала книжку читати на урок - значить вивчають за бажанням вчителя (є там розділ - З дитячої літератури 20-21 століття)

--------------------
Грифіндор, ІІ курс

Spieglein, Spieglein an der Wand
Wer ist die Schönste im ganzen Land?

+Цитировать сообщение
Santjaga
повідомлення 10.3.2009, 12:49
Пост #31

магістр магії

Група: Директор Гогвортсу
Користувач №: 117

Робін, я мала на увазі весь цикл.... Крім того ти сама сказала, що за бажанням вчителя, тобто в шкільній програмі, як обов'язкового цього твору нема) Але нехай читають... поповнють наші рядиsmile.gif

--------------------
Директор Гогвортської Школи Чарів та Чаклунства

"Якби швидше рухались - зараз би не чухались..." :)
Лі Джордан

+Цитировать сообщение
Happy
повідомлення 24.3.2009, 11:30
Пост #32

чаклун

З: Київ
Користувач №: 3136

Вибачте, але це дебілізм bm.gif . І що, таке зараз вивчають?

--------------------
♥ ГAфелпаFF II курс ♥

+Цитировать сообщение
Hermione lhp
повідомлення 20.8.2009, 10:39
Пост #33

чаклун

Користувач №: 5055

Я в шоці... blink.gif Таке дають читати дітям?Та це жах!В мене не залишається культурних слів, щоб висловити свою думку! ac.gif
Вони що подуріли! an.gif

at.gif

--------------------

"The stories we love the best do live in us forever.

So whether you come back by page or by the big screen,

Hogwarts will always be there to welcome you home"

+Цитировать сообщение
liro
повідомлення 23.4.2010, 23:12
Пост #34

маг

З: Дрогобич
Користувач №: 5196

ви просто не розумієте!! Через цю казку автор передає проблеми сучасності. Під видом Червоної Шапки він роказує типову дівчину-підлітка. Хіба це зараз не актуально? Буває, йдеш містом, а повз тебе спацерує дилда з цигаркою в зубах, з пляшкою пива в руці та пихтить, як паровоз. він за допомогою сатири показує, як це бридко. І перед тим, як критикувати, слід глибше вчитатися, і побачите, що то він не взяв це з неба, а описав як є.

--------------------
ТОЙ, ХТО НЕ ВИВЧАЄ МАТЕРИНСЬКОЇ МОВИ, ЗНЕВАЖАЄ РІДНУ КУЛЬТУРУ, НЕ СТАНЕ НІКОЛИ ПАТРІОТОМ. Б.Степанишин.
ІІ курс

+Цитировать сообщение
Heim
повідомлення 24.4.2010, 8:36
Пост #35

магістр магії

З: Вінниця
Користувач №: 3018

Бридкість суб'єктивна. Але суть не в цьому.
Даний "твір" не для дітей, а для батьків. Про те, наскільки сучасним батькам наплювати на власних дітей і що з них в результаті такого пофігізму виходить. Для дитини описана дівчинка навпаки може бути символом свободи і бунтарства. Підхльостування чистої води. Чим думають педагоги, знають лише вони самі.
Шкільна програма з літератури має вчити серйознішим речам ніж запобігання алкоголізму, культурне мовлення тощо. для цього є обж і укр мова відповідно. Це просто зайва година навчання без будь-якого сенсу.

--------------------
Шукаю милу тварючку для взаємного псування нервів.

+Цитировать сообщение
harpy
повідомлення 27.4.2010, 12:56
Пост #36

сквиб
**

З: western ukraine
Користувач №: 5410

ЦИТАТА(liro @ 24.4.2010, 0:12) *
ви просто не розумієте!! Через цю казку автор передає проблеми сучасності. Під видом Червоної Шапки він роказує типову дівчину-підлітка. Хіба це зараз не актуально?

це актуально де-інде, а не на уроці укр. літератури.
я прочитала і була в шоці. дала читнути батькам, але вони подумали шо це смішно.
твір беззмістовний і годиться лише для викладення в неті або як тут уже казали в коміксах
але, нащастя, шкільна програма швидко міняється, тому сподіваюсь шо цю фігню звідти викинуть, якщо вже того не зробили

+Цитировать сообщение
gnick1
повідомлення 27.4.2010, 16:40
Пост #37

магістр магії

Користувач №: 322

ЦИТАТА(Robin Tender @ 10.3.2009, 13:09) *
е... Гаррі Поттера вже вивчають за програмою. чи то в 5, чи в 6 класі читають "Філософський камінь" - благо обсяг доступний. намагалась знайти в програмуванні з зар літ - нема. але в мене знайома позичала книжку читати на урок - значить вивчають за бажанням вчителя (є там розділ - З дитячої літератури 20-21 століття)

В книжці Волощук є уривки з першої глави) ГП як позакласне читання)

+Цитировать сообщение
Happy
повідомлення 27.4.2010, 18:41
Пост #38

чаклун

З: Київ
Користувач №: 3136

ЦИТАТА(Robin Tender @ 10.3.2009, 13:09) *

Так, э таке у Зарубыжный літературі за 5 клас, але там не книга, а тільки відомості про письменницю і трохи описа книги.

--------------------
♥ ГAфелпаFF II курс ♥

+Цитировать сообщение
Соломія!
повідомлення 28.3.2012, 15:28
Пост #39

чаклун

З: Луцьк
Користувач №: 5531

Скажімо так... Багато класичної літератури недалеко втекли од цього твору. Але мені здається, що якщо вже показувати проблеми сучасності, то не в таких масштабах, бо це піде перегруз. Чому б не включити в шкільну програму "Дику енергію. Лану" Дяченків? На мою думку вона ліпше повпливає на учнів ніж ОЦЕ. Бо моя думка, що позитивний персонаж в цьому творі - Вовк (ну і Бабуся заднім числом).

P.S. Власне у моєму підручнику ГП ніде не було. Хіба як програма на літо...

--------------------
Людина все життя робить дурниці: великі й маленькі, добрі й погані. Але найбільша дурниця на яку здатна людина - це сказати, що все її життя потрачене на дурниці!!!

+Цитировать сообщение

2 Сторінки V  < 1 2
Быстрый ответОтветить в данную темуНачать новую тему
1 Користувачів переглядають дану тему (1 Гостей і 0 Прихованих Користувачів)
0 Користувачів:

RSS Lo-Fi Версія Поточний час: 25.5.2018, 11:05IPB Style